Před ústavněprávní výbor míří služební zákon. Opozice kritizuje načasování

Konečnou verzi novely služebního zákona mají dnes projednat členové sněmovního ústavněprávního výboru. Na definitivní podobě normy se dohodla koaliční rada začátkem týdne. Opoziční poslanci si stěžují, že návrh dostali pozdě a neměli čas se s novelou podrobně seznámit.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Marek Benda odpovídal také na otázky posluchačů týkající se současného protestu lékařů Děkujeme, odcházíme

Poslanec Marek Benda odpovídal také na otázky posluchačů týkající se současného protestu lékařů Děkujeme, odcházíme | Foto: Anna Duchková | Zdroj: Český rozhlas

Vládní koalice připravovala novelu služebního zákona čtyři měsíce a na definitivním znění se dohodla koaliční rada na úterním jednání. Tehdy dořešila například odměňování úředníků a úřednické zkoušky.

Členům výboru ale přišel téměř stostránkový dokument prý až včera. Podle některých z nich není proto možné předlohu na jednání výboru podrobněji řešit.

„Zaprvé si vůbec nejsem jistý u této vládní koalice, zda je to definitivní návrh, že ho ještě několikrát nezmění. Na druhou stranu to, že koalice předkládá návrh den před jednáním ústavněprávního výboru a 10 dní před jednáním sněmovny pokládám za vtip, který nemůžou myslet vážně,“ říká poslanec za ODS Marek Benda.

„A nemůžou myslet vážně, že v červnu jsme schopni nějakým způsobem rozumným zákon projednat,“ zdůrazňuje.

Koalice chce, aby byl zákon účinný od ledna příštího roku.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme