Přes Václavské náměstí nejezdí tramvaje. Výluka potrvá dva měsíce

Cestování tramvají přes centrum Prahy je komplikovanější. Kvůli opravám kolejí a nástupišť nepojedou až do 28. června v úseku Lazarská – Vodičkova – Jindřišská žádné linky. Pražané i turisté se na Václavské náměstí dostanou jedině metrem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaje (ilustrační foto) | Foto: Mirko Kašpar | Zdroj: Český rozhlas

Omezení se dotkne celkem čtyř linek. Tramvaje číslo 3 a 9 před uzavřeným úsekem uhnou a vzájemně si budou kopírovat trasu.

Jak vysvětluje technický ředitel pražského Dopravního podniku Jan Šurovský, linka číslo 3 pojede od Braníku na Lazarskou, kde se z ní stane linka 9, která bude pokračovat dál na Sídliště Řepy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci ohledně tramvajové výluky mapuje Magdaléna Medková

„Na žižkovské straně se bude jednat o podobné uspořádání, jenom linka ponese číslo 29. Pojede ze Spojovací až na Dlážděnou a odsud po trase linky 3 k Vozovně Kobylisy,“ upozorňuje.

Linka 24 pak uzavřený úsek objede přes Národní třídu. Linka 14 pojede z Karlova náměstí rovnou zpět na Smíchov a dále na Sídliště Barrandov. Václavské náměstí tak bude dostupné pouze metrem.

Lazarská – Jindřišská: dočasné přerušení provozu tramvají | Foto: Český rozhlas

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme