Jágr měl o startu na MS jasno, zvykat si musí hlavně na širší kluziště

Už je to jasné! Po mnoha týdnech spekulací se Jaromír Jágr ozval trenérovi Vladimíru Růžičkovi a připojil se k národnímu týmu. Ten už má za sebou první trénink před Švédskými hrami, na kterých chce Jágr odehrát všechna utkání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr rozdává podpisy malým fanouškům. | Foto: ČTK

„Já vím, že se budu trápit, ale to je jediná šance, jak se do toho dostat – přes zápasy. Pokud neumřu hned po tom prvním. Nebude to žádná hitparáda,“ říká s pro něj typickým úsměvem Jaromír Jágr.

A zároveň také ví, co ho bude trápit - kluziště evropských rozměrů. „Je to ohromná změna, zvlášť pro hráče, kteří váží 110 a víc jako já. Kdybych měl 80 kilo, tak to možná problém není, ale jak máš přes metrák, ono se to těžko rozjíždí,“ popisuje Jágr.

„Ten prostor je tady daleko větší, u mantinelů se hraje o hodně míň než v Americe. Bude to jinej hokej, musím to nějak vydržet,“ přiznává Jágr, který se k reprezentaci připojil poté, co se v New Jersey domlouval na nové roční smlouvě.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Jaromíru Jágrovi a jeho startu na mistrovství světa natáčel František Kuna

Situace před mistrovstvím světa nápadně připomíná rok 2010, kdy kouč Růžička sbíral z NHL omluvenky. A podobně je tomu i letos. Jágr měl ale o své účasti na světovém šampionátu jasno.

„Já jsem tvrdá palice, rozhoduje se podle svého čistého svědomí a srdce. Pak jsou tam hráči, kterým radí agenti, co mají dělat. Na druhou stranu musíme rozumět, že je tam spousta hráčů, kteří mají rodiny, mají malé děti,“ říká Jaromír Jágr.

„Já mám v tomhle výhodu, jsem sám a svobodnej. A stejně bych nic nedělal, takže když je tam možnost reprezentovat, hrát zápas, tak by byla hloupost z mýho pohledu to odříct. Ta sezona je tak dlouhá, a to cestování v NHL – je tam tolik zápasů, takže já nikomu nic nevyčítám,“ dodává Jágr.

Na Švédských hrách nastoupí v jednom útoku s Jiřím Hudlerem a Tomášem Rolinkem. Poprvé můžou čeští fanoušci tohle trio vidět ve čtvrtečním zápase proti domácím Švédům.

Mirko Vasić, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme