Španělští fotbalisté žijí obhajobou titulu mistrů světa. Podaří se jim to?

Nejúspěšnějším národním fotbalovým týmem je v posledních letech Španělsko. Před čyřmi roky to potvrdilo triumfem na mistrovství světa. Svoji pozici se teď pokusí obhájit i na šampionátu v Brazilii, kde patří mužstvo z Pyrenejského poloostrova znovu k favoritům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(zleva) Juan Mata, Sergio Ramos a Gerard Piqué na tréninku během přípravy v USA před šampionátem v Brazílii

(zleva) Juan Mata, Sergio Ramos a Gerard Piqué na tréninku během přípravy v USA před šampionátem v Brazílii | Zdroj: Reuters

„Pro tohle žijeme! Je to stejné jako dřív, jen ostatní týmy k nám budou mít větší respekt, protože jsme úřadující šampióni. Ale to je věc, o kterou jsme se snažili. Máme skvělé mužstvo a doufejme, že můžeme mistrovství světa znovu vyhrát," říká zkušený stoper Gerard Pique.

Podobně přemýšlí i ostatní španělští hráči. Sebedůvěra jim chybět v Brazílii rozhodně nebude. Nejsou totiž jen poslední vítězové světového šampionátu, ale ovládli i dvě minulá mistrovství Evropy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi favority MS v Brazílii patří i úřadující šampioni Španělé

Turnaj se teď ale hraje v Jižní Americe, kde je fotbal prakticky náboženstvím a týmy z tohoto kontinentu tak budou mít obrovskou podporu.

„Tradice je tradice, latinskoamerické země nebudou mít v Brazílii žádnou výhodu. Všechno bude čestné. Nejsilnější a nejkonkurenceschopnější tým na konci vyhraje mistrovství světa," myslí obránce Juanfran Torres.

Španělsko určitě znovu vsadí na fotbal plný přihrávek a rychlých kombinací, který mu přinesl v posledních několika letech obrovské úspěchy. V Brazílii se ale budou muset hráči vyrovnat s dlouhými přesuny, navíc spousta věcí se dodělává na poslední chvíli včetně stadionů a infrastruktury.

„Předpokládám, že bude všechno v pořádku. Na tohle nemyslíme. Koncentrujeme se jen na mistrovství světa, to je náš hlavní bod zájmu,"nevnímá tyto problémy záložník Santi Cazorla.

Cesta španělských fotbalistů za obhajobou titulu mistrů světa začne příští pátek proti Nizozemsku. Ve skupině B se potom utkají s Chile a Austrálií.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme