Fotbalový McDonald's Cup se blíží k celostátnímu finále v Uherském Hradišti

Sedmnáctý ročník McDonald´s Cupu finišuje. Celostátní finále uvidí diváci 9.a 10.června v Uherském Hradišti. Jedno ze šestnácti krajských finálových bitev se hrálo na Městském stadionu v Mladé Boleslavi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Mladé Boleslavi měli malí fotbalisté opět skvělé podmínky pro turnaj | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Malí kluci si užívali skutečnosti, že se prohání na trávníku, kde krátce před nimi zápolili o body sparťané Vaclík, Matějovský, Lafata a spol. nebo domácí Chramosta, který McDonald´s Cup sám hrával.

„Mám na to hezké vzpomínky. Ulili jsme se ze školy, z čehož jsme měli velkou radost. Ale byly to hezký turnaje, hezký ceny a užívali jsme si to,“ přiznal jedenadvacetiletý útočník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je příjemný, že můžu dětem udělat radost,“ pochvaloval si jeden z patronů krajského finále Jan Chramosta.

Sám při žákovském turnaji reprezentoval školu na Pražské ulici z Benátek nad Jizerou. Ta nebyla a není ve městě jediná. Vzájemné souboje proto měly pikantní příchuť.

„Bylo to hodně specifický, takový derby. Vždycky jsme chtěli vyhrát, ale pokaždé se nám to nepovedlo. Nakonec byla bilance zhruba vyrovnaná.“

Součástí každého turnaje jsou i autogramiády. Ten mladoboleslavský nebyl výjimkou.

„Taky jsem chodil a sbíral podpisy. Teď je příjemný, že můžu dětem udělat radost,“ pochvaloval si jeden z patronů krajského finále Jan Chramosta.

Jedinečnou atmosférou se nechal pohltit také bývalý mezinárodní rozhodčí Pavlín Jirků.

„Vrátím se do svých dětských let. Jsem rád, že se našel někdo, kdo pro děti takhle fotbal dělá. Zúčastňuji se asi dvanáctého ročníku a strašně se mi to líbí.“

Tato slova musela potěšit i Květu Ječnou. Ta turnaje na Mladoboleslavsku organizačně řídí.

„Letos je to 17. ročník a byla jsem u patnácti z nich. Když jsem začínala, hrálo McDonald´s Cup 10 škol okresu. Teď musím dělat čtyři okrsková kola a díky tomuto turnaji znám i pravidla. Ale hrát ho nebudu.“

Ani na ligový fotbal šéfka žákovského klání nezajde. „Nechodím, ale jsem ráda, že nám FK poskytlo stadion. Je tady parádní atmosféra a kluci jsou z toho pryč, protože na takový stadion jen tak nepřijdou,“ říká Květa Ječná.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme