Internetem se šíří spam s nabídkou práce. Je to nábor bílých koní, varují experti

Experti z národního týmu pro bezpečnost internetu varují před podvodným spamem, který se šíří e-mailem. Podvodníci touto cestou nabízejí dobře placenou práci v oblasti finančnictví. Ve skutečnosti ale hledají takzvané bílé koně. Jejich prostřednictvím chtějí vyprat peníze, které předtím ukradli z účtů přes internetové bankovnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za nejbezpečnější opatření považují odborníci odpojit se od počítače úplně | Foto: stock exchange, Jakub Krechowicz

Zájemce o práci musí nejdřív projít 'testem spolehlivosti'. Podvodníci mu pošlou na jeho účet peníze a on je má přeposlat dál.

„Útočníci jednorázově zneužijí potencionálního zaměstnance k převodu financí, které předtím vybrali z účtu někoho jiného, a tím je vlastně vyperou,“ popisuje bezpečnostní analytik Pavel Bašta.

Peníze se po několika transakcích vrátí zpátky podvodníkům. V případě, že by policisté na krádež přišli, je pak těžké peníze dohledat.

Do velkých potíží se ale dostanou právě ti, kteří se původně ucházeli o práci. Pro policisty se z nich totiž stanou osoby, které napomáhaly legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme