Hráčky USK v lize předvedly další suverénní jízdu. Nic jsme nepodcenily, chválí Hejková

Dlouhá léta vládly české ženské basketbalové soutěži hráčky Brna. Na prvním místě pomyslného žebříčku je ale před několika sezonami vystřídal celek ZVVZ USK Praha. A o tom, že Vysokoškolačky nabyté pozice nehodlají svým rivalkám jen tak uvolnit, svědčí i výsledek letošní finálové série. Tým z hlavního města si s IMOSem poradil v nejkratším možném čase 3:0 na zápasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráčky ZVVZ USK Praha slavily po další jasné výhře nad Brnem mistrovský titul | Zdroj: ČTK

Basketbalistky ZVVZ USK Praha už dvaačtyřicet zápasů v řadě neokusily porážku v nejvyšší domácí soutěži. Něco podobného by reprezentační trenér Lubor Blažek před sezonou neočekával.

„Ze začátku se mi zdálo, že letošní liga bude o překvapeních. Nakonec si myslím, že to bylo jednoznačné a umístěné jsou asi taková, jaká mají být,“ hodnotil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky ZVVZ USK s přehledem vládnou ligovému ročníku

Nadvláda Pražanek ho nepřekvapila. Právě oba finálové týmy si v posledních letech vyměnily pozice.

„USK má v současnosti výrazně lepší tým než Brno. Pro reprezentaci by samozřejmě bylo nejlepší, kdyby liga byla vyrovnaná, hrálo se hodně kvalitních zápasů a výsledky by byly otevřené. Současné ligové rozpoložení je určitým úskalím pro budoucnost reprezentace,“ poukázal Lubor Blažek na stinnou stránku nejvyšší soutěže.

Brňanky jednoznačně ve finálové sérii tahaly za kratší konec. Výsledky se z jejich pohledu mohly zdát až příliš kruté. Se sezonou ale byly hráčky IMOSu spokojené.

„Když to vezeme globálně, tak z celé sezony můžeme mít dobrý pocit. V play off jsme sehrály několik velmi dobrých zápasů, jen škoda, že ty finálové skončily velkým bodovým rozdílem,“ říká k závěru sezony Tereza Pecková.

Domácí basketbalistky si ještě dlouho po převzetí poháru a zlatých medailí užívaly společných chvil s fanoušky. Křídelnice Jana Veselá o to víc, že po zranění na loňském mistrovství Evropy do sezony vůbec nezasáhla. S týmem však cestu za triumfem prožívala přímo na lavičce.

„Je to zvláštní, ale tak to je, bohužel jsem nestihla ani jeden zápas. Teď mám celé léto na to, abych se dostala do formy,“ doplnila Jana Veselá.

Trenérka Hejková si cení přístupu hráček

Prvenství v ligové soutěži si pak náležitě užívala trenérka Natália Hejková. Právě ona neopomněla vyzdvihnout, za co pražský tým vděčí domácímu triumfu.

„Podařilo se nám postavit tým, který byl soudržný a pracovitý, mohly jsme se spolehnout na vícero hráček, ne jen na jednu nebo na dvě. Hráčky nic nepodcenily a do každého zápasu šly s velkým odhodláním,“ chválila své svěřenkyně Natália Hejková.

Pro tým z Folimanky to byl letošní titul již čtvrtý v řadě. Úspěšná slovenská trenérka věří, že nemusí být ani zdaleka poslední.

„Sama jsem zažila 10 titulů po sobě, takže proč ne,“ poodhalila s úsměvem své přání Natália Hejková.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme