Po Vltavě se nově plaví Grand Bohemia, nejmodernější výletní loď ve flotile PPS

Po Vltavě se ode dneška bude plavit nová a nejmodernější výletní loď ve flotile Pražské paroplavební společnosti. Nese jméno Grand Bohemia. Pokřtěna byla krátce před polednem a odpoledne vyplouvá na svoji první veřejnou plavbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loď Grand Bohemia | Foto: Filip Jandourek

„Jsme na historickém přístavišti na Kampě, odkud naše parníky vyplouvaly už od roku 1865. Toto přístaviště se nově stane právě domovským přístavištěm nejmodernější české lodi,“ informuje výkonný ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák.

Loď je dlouhá 37,5 metru, široká pak 5,68 metru. Proplavení přes smíchovskou a další pražské komory jí nedělá žádné problémy. „Trefíme se i mezi oblouky Karlova mostu,“ říká Rusňák.

Přehrát

00:00 / 00:00

O lodi mluvil výkonný ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák

První veřejná plavba se uskuteční už dnes odpoledne od 14 do 18 hodin. Hodinové plavby z přístaviště na Kampě budou stát 250 korun.

Loď postavili v německé loděnici Derben. „Architektka Vera Hampl individualizovala její interiér, takže má nádherný interiér uzpůsobený pro naše plavby. Vedení Pražské paroplavební společnosti a společnosti Prague Boats se podílelo na technické stránce," dodává ředitel.

Loď Grand Bohemia | Foto: Filip Jandourek

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme