Policie obvinila kvůli zakázce na sypače náměstka hejtmana Vysočiny a šéfa krajských silničářů

Police obvinila sociální demokraty náměstka hejtmana Libora Joukla a šéfa krajských silničářů Jana Míku z ovlivnění výběrového řízení. 28 sypačů mělo být podle zjištění Deníku v roce 2009 předraženo až o 33 milionů korun a šité na míru jednomu dodavateli. Obviněným hrozí dva až osm let ve vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sypač | Foto: Petr Palovčík

„Podle toho, jak znám tu zakázku, nevidím jediný důvod, proč by obvinění mělo být vzneseno,“ říká Libor Joukl.

Krajští silničáři v roce 2009 koupili 28 sypačů Iveco. V médiích se pak objevovaly informace o tom, že tyto stroje rychle korodují.

Joukl už dříve řekl, že to bylo zveličené a dodávku provázely jen menší problémy. Koroze při rozvážení a sypání solí podle něj postihuje stejně i vozy jiných výrobců.

Protikorupční policie došla k závěru, že zakázka na 28 sypačů byla předražena o více než 33 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Taková škoda měla předražením vzniknout Kraji Vysočina.

Policie minulé úterý v rámci vyšetřování prohlédla Jouklův dům a jeho kancelář. Joukla stíhá na svobodě, pro Míku navrhla vazbu kvůli možnému ovlivňování svědků. Okresní soud v Jihlavě ale návrhu nevyhověl, také Míka je tak stíhán na svobodě.

ČTK, Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme