Fotbalisté Mexika vyhráli na MS nad Kamerunem 1:0, přestože dali 3 góly

Mexiko vstoupilo do fotbalového šampionátu v Brazílii výhrou 1:0 nad Kamerunem po trefě Oriba Peralty. Ovšem i po druhém utkání turnaje se bude spíš než o výkonech hráčů na hřišti mluvit o rozhodčích tentokrát z Kolumbije, kteří neuznali hned tři branky – dvě mexické a jednu Kamerunu.

Fotbalisté Mexika se radují z premiérového vítězství na MS nad výběrem z afrického kontinentu, oslavy z povzdálí sleduje hlavní rozhodčí Roldan | Zdroj: Reuters

Po 30 minutách to na stadionu v Natalu mohlo být 2:1 pro výběr ze Střední Ameriky, ale trio rozhodčích Roldan, Clavijo, Díaz ani jednu z branek kvůli ofsajdům neuznali. Přitom to vypadalo, že Dos Santos pokaždé dosáhl branky regulérní cestou, na druhé straně se jednalo o evidentní postavení mimo hru.

Jediný gól utkání tak padl v 61. minutě. Mexičané umě zakombinovali ve středu pole a Guardado poslal průnikovou přihrávku za obranu na nabíhajícího Dos Santose. Jeho střelu gólman Itadje zneškodnit, ale Peralta se dostal k odraženému balonu nejrychleji a poslal ho k tyči.

V závěru svůj tým podržel brankář Francisco Gulliermo Ochoa, který zlikvidoval několik velmi nebezpečných příležitostí Kamerunců. Eto’o, který v první půli neproměnil dvě nadějné šance, se změnil na nahrávače a našel na hranici pokutového území Moukadja, který ale ještě posílal míč do malého vápna.

Ten samý hráč si tři minuty na to naběhl do vápna na centrovaný míč, nikým nehlídaný ho poslal k tyči a už už zvedal ruce nad hlavu na znamení radosti z vyrovnání, ovšem Ochoa se vznesl a balon zkrotil.

V nastavení mohl výhru zpečetit střídající Hérnandéz, ale zblízka se netrefil ani mezi tři tyče. Mexiko porazilo poprvé v historii mistrovství světa soupeře z afrického kontinentu.

Mistrovství světa ve fotbale - základní skupina A:

Mexiko - Kamerun 1:0 (0:0)
Branka: 61. Peralta. Rozhodčí: Roldán - Clavijo, Díaz (všichni Kol.). ŽK: Moreno - Nounkeu. Diváci: 39.216.

Mexiko: Ochoa - Rodrigo Pinedo, Márquez, Moreno - Aguilar, H. Herrera (90.+2 Salcido), Vázquez, Guardado (69. Fabián), Layún - Peralta (73. Hernández), G. Dos Santos. Trenér: M. Herrera
Kamerun: Itandje - Djeugoué (46. Nounkeu), N'Koulou, Chedjou, Assou-Ekotto - Mbia, A. Song (79. Webó), Enoh - Moukandjo, Eto'o, Choupo-Moting. Trenér: Finke

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít