Ozbrojenci přepadli letiště v pákistánském Karáčí, zemřelo nejméně 12 lidí

Skupina těžce ozbrojených mužů přepadla letiště v pákistánském Karáčí. Při přestřelce s policií zemřelo nejméně 12 lidí. Letiště, které spojuje ekonomickou metropoli Pákistánu se světem, muselo kvůli útoku pozastavit všechny lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novináři před letištěm v Karáčí, které se stalo terčem ozbrojeného útoku (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Až deset útočníků vybavených automatickými zbraněmi podle svědků vtrhlo přes oplocení k ranveji a starému terminálu, kde zahájili palbu. Přestřelka se členy letištní ostrahy pokračovala i po desítkách minut.

K atentátu se zatím nepřihlásila žádná skupina. Po útoku jsou veškeré lety do velkoměsta s mnoha miliony obyvatel odkloněné. Vedení letiště zahájilo evakuaci personálu, do areálu naopak přijeli vojáci.

Při jiném teroristickém útoku poblíž hranice s Íránem navíc zemřelo přes dvacet lidí. Zabil je v restauraci sebevražedný útočník, který odpálil bombu. Jeho oběti jsou vyznavači v Pákistánu menšinové šíitské odnože islámu.

Oba incidenty nejspíš zkomplikují snahy pákistánské vlády premiéra Naváze Šarífa o mírové rozhovory s islamistickým hnutím Taliban.


Zvětšit mapu

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme