Bývalý německý reprezentant Uli Hoeness nastoupil do vězení

Bývalý prezident Bayernu Mnichov Uli Hoeness nastoupil po 81 dnech od vynesení rozsudku do vězení. Dvaašedesátiletý bývalý německý reprezentant by si měl za daňové úniky odsedět v bavorské věznici v Landsbergu tři a půl roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident fotbalového Bayernu Mnichov Uli Hoeness byl odsouzen na 3,5 roku za daňové úniky | Zdroj: Reuters

Proti trestu se neodvolal a rezignoval na funkce prezidenta a předsedy dozorčí rady Bayernu.

Jak dlouho nakonec momentálně nejprominentnější německý trestanec ve vězení zůstane, je otázkou. Za dobré chování by mohl být na svobodě za 21 měsíců.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý německý reprezentant a prezident Bayernu Mnichov Uli Hoeness nastoupil do vězení

První tři týdny stráví v cele pro dva. Jeho příjezd do vězení unikl pozornosti médií, ani před tím se Hoeness nechtěl k případu vyjadřovat. S členy Bayernu a fanoušky se rozloučil před měsícem na mimořádném zasedání.

Ti architektovi úspěchů bavorského velkoklubu zachovávají sympatie navzdory daňovému podvodu ve výši téměř 30 milionů eur.

Hoeness působil v Bayernu téměř celou hráčskou kariéru a následně v něm zůstal v roli funkcionáře. Jako útočník pomohl bavorskému týmu třikrát vyhrát Bundesligu i Pohár mistrů evropských zemí.

Klára Stejskalová, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme