V Česku začíná fungovat Kobra, bude vyšetřovat daňové podvody

V Česku začíná ode dneška fungovat takzvaná Kobra. Speciální tým bude vyšetřovat daňové podvody se škodou nad 150 milionů korun. V týmu bude pracovat až sto lidí. Kromě policistů se na činnosti Kobry budou podílet také specialisté z finanční i celní správy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie

Policie | Foto: Ladislav Bába

Na daňových podvodech pracují v současné době policisté a úředníci ministerstva financí zvlášť. Speciální tým nazvaný Kobra by měl pracovní postupy změnit. Jak zástupci vnitra, tak i financí budou pracovat pod útvarem protikorupční policie.

„První hmatatelné výsledky by se mohly objevit na podzim tohoto roku. K 15. 6. formálně Kobra startuje, nicméně zástupci jednotlivých složek jsou spolu v kontaktu už delší dobu,“ uvedl ředitel Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Milan Komárek.

Loni česká protikorupční policie prověřovala případy, při kterých měla na daních vzniknout škoda přes 36 miliard korun.

Česko se nechalo inspirovat na Slovensku, kde podobný útvar funguje od poloviny roku 2012.

V roce 2013 slovenská Kobra přinesla do státního rozpočtu zpět přes 90 milionů eur, tedy zhruba 2,5 miliardy korun. Z akcí vzešlo 141 obviněných osob a celkem šest rozložených organizovaných skupin.

Václav Rokyta, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme