Úvod MS se snaží v Sao Paulu narušit demonstranti, policie použila slzný plyn

Už jen několik hodin zbývá do chvíle, kdy rozhodčí na fotbalovém stadionu v Sao Paulu odpíská začátek mistrovství světa. Ani těsně před startem šampionátu neutichly pouliční protesty a policie v největším brazilském městě se je snažila potlačit s nasazením slzného plynu. Několik lidí utrpělo zranění. Tisíce policistů hlídkují taky v ulicích Rio de Janeira.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před zahájením mistrovství světa použila policie proti demonstrantům slzný plyn | Zdroj: ČTK

„Protestovaly asi dvě stovky aktivistů, kteří se pokusili zablokovat dopravní tepnu vedoucí ke stadionu k Aréně Sao Paolo, kde se bude konat zahajovací ceremoniál a po něm úvodní utkání šampionátu,“ říká přímo z Brazílie zpravodaj David Koubek.

„Policie proti nim použila slzný plyn a došlo i k několika zraněným. Mezi nimi byla i novinářka televize CNN a už jsou i první zatčení,“ popisuje napjatou situaci Koubek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policie proti demonstrantům použila slzný plyn a došlo i k několika zraněným, říká zpravodaj Radiožurnálu David Koubek

Podobné akce se dají očekávat i v dalších městech, které hostí fotbalový šampionát.

„Jsou ohlášené protesty a demonstrace, ale rozsahem budou poměrně malé. Bude záležet, jak se policii podaří zastavit jejich snahu o přerušení provozu nebo zablokování důležité dopravní tepny,“ dodává zpravodaj.

Šampionát vypukne za pár hodin a přípravy provázela velká nejistota, jestli to všechno organizátoři včas zvládnou. Už teď je zřejmě jasné, že úplně vše se dokončit nepodařilo.

Začíná svátek fotbalu. Šampionát v Brazílii přinese rekordní zisky i prémie

Číst článek

„Je pravda, že se na stadionech do poslední chvíle pracuje, ale samotné zápasy to v žádném případě nenaruší. Problémem je infrastruktura kolem stadionů, která z velké části není dodělaná a dodělaná nebude ani po mistrovství,“ prozradil nedostatky organizátorů David Koubek.

„Ale stihlo se toho hodně. Kapacita letišť a nové terminály jsou postavené a fungují,“ zakončuje pozitivní zprávou přímo z Brazílie zpravodaj Radiožurnálu David Koubek.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme