Ministerstvo zdravotnictví zaplatilo tři miliony korun za zrušenou zakázku

Ministerstvo zdravotnictví zaplatilo tři miliony za zrušenou IT zakázku. Resortu zároveň každý rok stoupají náklady na cestovné a reprezentaci. Naopak výrazně klesly výdaje za materiál. Při prověrce hospodaření ministerstva v posledních třech letech to zjistil Nejvyšší kontrolní úřad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo zdravotnictví České republiky | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle mluvčího Nejvyššího kontrolního úřadu Jaroslava Broži ministerstvo vyplatilo za zakázku peníze i přesto, že obchod zrušilo.

„Ministerstvo uzavřelo v červnu 2010 tři smlouvy, na základě kterých pro ně měla vytvořit jedna firma IT systém podpory řízení kvality a nákladovosti ve zdravotnictví. V únoru 2012 ministerstvo tento projekt zastavilo. Samotnému dodavateli ministerstvo žádné peníze nevyplatilo,“ popisuje Jaroslav Broža a pokračuje:

„Za projektové řízení ale zaplatilo jiné firmě přes dva miliony korun a další více než milion korun pak zaplatilo advokátní kanceláři za právní analýzu a rozvázání smlouvy s dodavatelem.“

Na šesti ministerstvech jsou problémy s fakturami za služby v ceně 16 miliard korun

Číst článek

Ministerstvo zdravotnictví také nešetří na cestování svých zaměstnanců. Utratí za ně více než pět milionů korun ročně.

Resort zdravotnictví ale výrazně omezilo výdaje za materiál. „Zatímco v roce 2011 ministerstvo nakoupilo materiál za 980 milionů korun, o rok později za něj zaplatilo už jen 65 a v roce 2013 pak necelých 53 milionů korun,“ konkretizuje Jaroslav Broža.

Vysoké náklady v roce 2011 souvisely s nákupem očkovacích látek proti chřipce.

Jakub Šídlo, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme