Anglii trápí potíže Gerrarda a Oxlade-Chamberlaina, jinak je tým v pohodě

Fotbalisté Anglie se dostali v historii mistrovství světa jen jednou do finále. A to dokázali v roce 1966 v domácím prostředí vyhrát. Před šampionátem v Brazílii nepatří Albion mezi favority, tým je ale v pohodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steven Gerrard (vpravo) slaví se spoluhráčem Philippem Courtinhem gól do sítě Manchesteru City | Zdroj: Reuters

„Cítím, že se to vyvíjí dobře. Přijeli jsme v neděli a kolem našeho hotelu byla spousta fanoušků, někteří jsou tam doteď,“ popisuje záložník Jack Wilshere.

A pozitivní přijetí nevnímal jen cestou z letiště.

„Když jsme jeli na trénink, mohli jsme vidět přípravu velkoplošných obrazovek, fanoušky, kteří se vás snaží vyfotit a mávají na vás. Je to úžasná atmosféra a už teď se těšíme,“ říká nadšeně hráč londýnského Arsenalu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je to úžasná atmosféra a už teď se těšíme, říká nadšeně záložník Jack Wilshere

V Brazílii se ale proti pořádání šampionátu i protestuje, a to kvůli vysokým finančním nákladům. Spousta obyvatel by si radši přála investice do zlepšení životní úrovně.

Hodně lidí žije v chudinských čtvrtích. Sportovní centrum v jedné z nich, favele Rocinha v Rio de Janeiru, navštívili i angličtí fotbalisté.

„Je to skvělé. Samozřejmě na konci dne je nejdůležitější fotbal, proto jsme tady. Ale když si můžeme vyrazit ven, pomoct některým dětem a vidět různé části Brazílie, jsme za to rádi,“ potěšilo Jacka Wilshera.

Jeho spoluhráč Daniel Sturridge si dokonce vyzkoušel s místní skupinou tradiční bojové umění capoeira.

Angličané se teď už budou koncentrovat na vstup do turnaje. Menší zdravotní potíže má zkušený Steven Gerrard a zraněné koleno z přípravy Ale Oxlade-Chamberlain. Jinak je tým v pořádku.

„Je to takové, jaké by to mělo být. Problémy má Alex Oxlade-Chamberlain, který se dává zdravotně dohromady, ale jinak jsou ostatní kluci v dobré formě. A pořád máme skoro týden na přípravu před zápasem s Itálií," říká záložník Adam Lallana.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme