Sobotka vysvětlí poslancům situaci na ministerstvu spravedlnosti. Vynutila si to opozice

Sněmovna pravděpodobně projedná situaci na ministerstvu spravedlnosti. Zprávu poslancům podá premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD. Diskuzi si vynutila sněmovní opozice pod hrozbou svolání mimořádné schůze. Původní žádost ODS, aby k tomuto bodu vystoupila šéfka resortu Helena Válková, totiž klub hnutí ANO zamítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva ministr financí Andrej Babiš (ANO), premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr bez portfeje Pavel Bělobrádek (KDÚ-ČSL) a ministr obrany Martin Stropnický (ANO) na červnové schůzi Sněmovny. | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

O situaci na ministerstvu spravedlnosti by měli poslanci jednat na návrh KSČM. Zařazení tohoto bodu podpořili všichni poslanci.

Opoziční pravicoví poslanci chtěli prosadit debatu o resortu spravedlnosti a problémech kolem ministryně Heleny Válkové už ráno. Poslanci hnutí ANO ale tento návrh vetovali.

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (hnutí ANO) pak mimo program schůze sněmovny poslancům vysvětlovala, co se z jejího pohledu na úřadě děje a také okolnosti, proč odvolala svého náměstka Pavla Šterna.

Opozičním poslancům ale její vysvětlení nestačilo, protože na něj mohli reagovat pouze poslanci s přednostním právem, tedy šéfové klubů nebo šéfové stran, a trvali na zařazení tohoto bodu do programu. Po přestávce na poradu klubu ANO, se pak poslanci dohodli, že situaci v resortu spravedlnosti na schůzi vysvětlí premiér Bohuslav Sobotka.

Opoziční poslanci také kritizují to, že se o dění na ministerstvu dozvídají jen z médií. S kritikou vystoupila například poslankyně ODS Jana Černochová.

„Má-li Poslanecká sněmovna plnit svoji kontrolní roli a pevně věřím, že všichni, kteří zde sedíme, stojíme o to, aby sněmovna plnila kontrolní roli, já se chci ty informace dozvídat od paní ministryně tady na půdě Poslanecké sněmovny a ne z České televize,“ uvedla.

Věra Pfeifferová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme