Přindiš si při SP na divoké vodě ve Velké Británii dojel pro 2. místo

Kajakář Vít Přindiš se znovu dostal na stupně vítězů. Po druhém místu z evropského šampionátu ve Vídni obsadil stejnou pozici také při úvodním Světovém poháru v Londýně. Na olympijské trati vyhrál Francouz Boris Neveu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednadvacetiletý závodník USK Praha a úřadující vicemistr světa Jiří Prskavec zvítězil před kolegou z reprezentace Vítem Přindišem (vlevo), české duo doplnil Španěl Samuel Hernanz | Zdroj: ČTK

Do finále se Přindiš probojoval až jako osmý nejrychlejší. Pomaleji zajel i při závěrečné jízdě, jeho soupeři ale často chybovali a na náročné trati nabírali vteřiny navíc.

„Byl jsem si jistý, že můj čas bude stačit tak na šesté či sedmé místo,“ uvedl v tiskové zprávě českého svazu Přindiš. „Je ale pravda, že ve finále kajakářů se musí riskovat, proto se hodně kazí,“ dodal.

Nejlépe si s brankami v areálu Lee Valley poradil Boris Neveu. Francouz se jako jediný dokázal oproti semifinálové jízdě zlepšit.

I kvůli dvouvteřinové penalizaci za dotek branky ze semifinále nepostoupil dvojnásobný mistr Evropy Jiří Prskavec. Jednadvacetiletý kajakář je přesvědčen, že mu rozhodčí ukřivdili. „Kontrolovali jsme video několikrát, ale ťuk jsme nikde nenašli,“ vysvětloval.

Mezi kanoisty byl v semifinále nejrychlejší Vítězslav Gebas. Ve finále se mu ale dařilo již méně, vedle dvou doteků si připsal i padesátisekundovou penalizaci za neprojetí branky a skončil celkově devátý. I tak si český reprezentant zajistil účast na zářijovém mistrovství světa v USA.

Světový pohár ve vodním slalomu v Londýně:

Muži:

K1: 1. Neveu (Fr.) 95,19 (0 trestných sekund), 2. Přindiš (ČR) -2,34 (0), 3. M. Polaczyk (Pol.) -2,51, ...13. Prskavec, 19. Tunka, 34. Vondra (všichni ČR) všichni vyřazeni v semifinále.
C1: 1. Florence (Brit.) 97,87 (2), 2. Beňuš -3,33 (2), 3. Martikán (oba SR) -3,95 (2), ...10. Gebas -57,78 (54), 22. Mašek (oba ČR) vyřazen v semifinále.

Ženy:

C1: 1. Franklinová 122,44 (0), 2. Gibsonová (obě Brit.) -9,80 (4), 3. Tcheng Čchiang-čchiang (Čína) -12,43 (0), ...5. Jančová -13,27 (6), 6. Hošková (obě ČR) -18,15 (4).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme