Berdych si před startem Wimbledonu pochvaluje dobré počasí

Po čtyřiačtyřicáté v řadě si Tomáš Berdych zahraje na grandslamovém turnaji a speciálně ve Wimbledonu to bude pojedenácté. Letošní pobyt nejlepšího českého tenisty v Londýně je ale zatím jiný než ty předchozí. A může za to netradiční počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych skončil na turnaji v Queen’s Clubu ve čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Berdych je v Londýně už třetí týden a za tu dobu prý pršelo snad jenom jednou.

Vypadá to jako banalita, ale také počasí může mít vliv na výsledek českého tenisty na turnaji. Čím méně srážek, tím tvrdší dvorce v All England Clubu jsou.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Berdychem před úvodním zápasem na Wimbledonu mluvil Jaroslav Plašil

„Lépe se na nich hýbe, odskok je trochu vyšší a také pravidelnější. Dvorce jsou lepší, ale zase tak velké rozdíly v tom nejsou. Když hodně prší, tak je dobře zakryjí a o kurty se starají,“ vysvětluje šestý hráč světového žebříčku.

Zápasů má teď za sebou relativně dost a pocit z nich není nejhorší.

„Tréninky vypadaly tak, jak vypadat měly. Šlo to podle představ. Jde o první, vstupní část do turnaje co se týče sebevědomí, které si může člověk do zápasu přenést. Sebevědomí člověk sbírá s vyhranými zápasy, ale do začátku potřebuje něco, na čem může začít stavět. V mém případě je to pocit z přípravy nebo z času před startem turnaje,“ prozradil Berdych.

Trenér Kotyza věří, že Kvitová může na Wimbledonu znovu uspět

Číst článek

Chuť a sílu načerpal po turnaji v Queen´s Clubu, po kterém si dopřál pár dní volna. „Poté jsem dobře potrénoval, počasí skvěle vydrželo. Nebylo nic, co by nám stálo v cestě,“ pochvaluje si Berdych, kterého na zápasy ve Wimbledonu připravily i exhibiční zápasy.

Prvním Berdychovým soupeřem bude v All England Clubu Rumun Hanescu, utkání začíná v 12.30.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon 2014 | Foto: ČTK

Wimbledon | Foto: Český rozhlas

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme