Je to výzva, říká nová trenérka Andyho Murrayho Amélie Mauresmová

Brit Andy Murray možná opět změní tenisový svět. Do svého týmu stejně jako před časem přizval světovou jedničku, jenže tentokrát jde o ženu. Francouzku Amélii Mauresmovou, která je novou trenérkou wimbledonského šampiona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amélie Mauresmová, nová trenérka Andyho Murrayho | Zdroj: Reuters

Když se před lety Andy Murray dohodl na spolupráci s jedním z nejlepších tenistů historie Ivanem Lendlem, mnozí ho pak následovali. Bývalou jedničku nebo grandslamového šampiona zatoužili mít ve svém týmu například Srb Novak Djoković, Švýcar Roger Federer, Chorvat Marin Ćilić nebo Japonec Kei Nišikori.

Teď po pár měsících bez trenéra Brit přichází také s někdejší jedničkou, ale se ženou. Určí tedy znovu trend a uvolní to cestu některým bývalým špičkovým hráčkám, které by případně chtěli trénovat muže?

Přehrát

00:00 / 00:00

Amélie Mauresmová mluví o nové spolupráci s nejlepším britským tenistou současnosti

„Myslím, že možná hledá něco jiného, pokud jde o emoce nebo city. Ale tak se na to nedívám, tahle část příběhu pro mě není zajímavá, mě zajímá to, abych mu pomohla plnit jeho cíle, zbytek příběhu je pro vás, abyste měli o čem psát, pro mě je to výzva, chci to tak brát,“ říká nová trenérka Andyho Murrayho Amélie Mauresmová.

Už v době spekulací na toto téma mnozí nevěřícně kroutili hlavami. Že by žena koučovala muže z absolutní špičky, to se jim nezdálo. Ale zrovna v případě Brita může jít o přirozenou vazbu, jeho spojení s maminkou Judy je na tour stále velmi silné, však ho také dlouhá léta trénovala. Překvapená ale Francouzka byla, když ji Andy Murray prvně oslovil.

„Mám-li být upřímná, tak to pro mě bylo trochu překvapení,“ přiznává Amélie Mauresmová, které také Andy Murray vysvětlil, proč si vybral právě ji. „To udělal, možná vám to někdy řekne.“

Francouzka navštívila i některé zápasy Brita na Roland Garros a je jí zhruba jasné, co od ní obhájce wimbledonského titulu očekává. „Na to je pro mě snadné odpovědět. On je na tohle téma hodně otevřený. Chce vyhrát další grandslam, takže tuším, že kvůli tomu.“

Spolupráce s Mauresmovou bude volnější než s Lendlem

Andy Murray zatím získal dva grandslamové tituly, o ten další začne bojovat už za dva týdny ve Wimbledonu. Pak si prý oba znovu sednou a spolupráci vyhodnotí. Už teď je ale zřejmé, že nebude tak intenzivní, jako to bylo v případě předchozí spolupráce s Ivanem Lendlem.

„Není to celoroční práce na plný úvazek. Shodli jsme se na určitých týdnech tak, aby to vyhovovalo nám oběma,“ prozradila nová trenérka britského tenisty Andyho Murrayho Amélie Mauresmová.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme