Šternberská porodnice se opravuje, nastávající maminky musejí do nemocnic v okolí

Ve Šternberku začíná rekonstrukce porodnice. Nastávající maminky tak musí jinam. Kvůli přestavbě lůžkové části se totiž uzavře porodní sál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová porodnice | Foto: Martin Suchánek

Změny čekají ve šternberské porodnici hlavně lůžkové oddělení. Rodičky totiž stále častěji žádají nadstandartní pokoje a ty má nemocnice k dispozici jen tři. Po rekonstrukci jich tu budoucím matkám nabídnou celkem osm.

„Všechny zrekonstruované pokoje budou mít svoji koupelnu a záchod se sprchovým koutem. Budou vybaveny novým lůžkem, postýlkou, přebalovacím pultem s vaničkou, budou mít nové stoly, židle a závěsnou televizi. Pokoje budou mít navíc také klimatizaci a ledničku,“ říká mluvčí společnosti Agel, pod kterou nemocnice spadá, Hana Szotkowská.

Součástí oprav bude také nová elektroinstalace a vzduchotechnika. Celá rekonstrukce by podle odhadů měla trvat zhruba tři měsíce. Porodní sál tu ale chtějí zprovoznit ještě během prázdnin.

Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme