Už podruhé během 10 dnů stávkují hasiči v Anglii a ve Walesu

Kvůli sporu o penze dnes vyhlásili hasiči v Anglii a Walesu sedmihodinovou stávku. Práci přerušili už podruhé během deseti dnů. Konec dlouhotrvajícího sporu s londýnskou vládou je přitom v nedohlednu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oheň, požár, hasiči | Foto: Kateřina Křenová

„Toto není práce, kterou můžete dělat, když je vám víc než 55. Dokážete si představit, že hasiči po překročení tohoto věku budou někde lézt do obrovského žáru? To přece není reálné,“ řekl BBC jeden ze stávkujících hasičů.

Spolu s kolegy kritizuje plány posunout věk pro odchod do důchodu z 55 na 60 let. Řada hasičů prý potom nezvládne fyzické testy, a bude muset požární sbor opustit. Podle nových pravidel tak ztratí nárok až na polovinu štědré státní penze.

„Jedná se o nejdražší penzijní schéma v britském veřejném sektoru a pořád zůstane jedním z nejlepších. Vždycky, když se při jednáních s odborovým svazem FBU přiblížíme rozumnému řešení, vyhlásí hasiči stávku,“ stěžuje si státní tajemník pro záležitosti požárního sboru Brandon Lewis.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme