Policisté omezili provoz na pražské Jižní spojce. Kontrolovali řidiče aut i kamionů

Policisté od včerejších 21 hodin omezili provoz na pražské Jižní spojce u Barrandovského mostu a v obou směrech svedli dopravu do jednoho pruhu. Při dopravně-bezpečnostní akci kontrolovali řidiče osobních aut, ale i kamionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní kontroly se v Královehradeckém kraji zaměřily na řdiče pod vlivem drog | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Podle reportéra Českého rozhlasu bylo na místě zhruba 30 policistů, ve vzduchu hlídkoval i vrtulník.

Při kontrolách se policie zaměřila hlavně na kamiony, které mají na Jižní spojku zakázaný vjezd. Policisté zastavili ale i velkou část projíždějících osobních vozidel. Jen za první hodinu akce zkontrolovali 70 aut.

„Mimo jiné odhalili pět řidičů pod vlivem alkoholu a dva řidiče pod vlivem drog. Jedna osoba byla v celostátním pátrání,“ přiblížil policejní mluvčí Jan Daněk úspěchy dosažené ještě před půlnocí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na pražské Jižní spojce sleduje motohlídka Zelené vlny Martin Houška

„Také nutno zmínit, že kontrolují několik kamionů, u kterých zatím shledali poměrně závažné nedostatky, a to i v sociálních předpisech, to znamená například přestávky v době řízení,“ dodal mluvčí.

Doprava na Jižní spojce byla plynulá. Řidiče čekalo kratší zdržení pouze v úseku, kde policie zastavovala vozidla. Akce skončila v pozdních nočních hodinách. Výsledky oznámí police během dnešního dopoledne.

Jakub Šídlo, Martin Houška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme