Ve Wimbledonu se cítím nejpříjemněji, přiznává tenistka Kvitová

Emočně náročnější první kolo ve Wimbledonu zvládla a teď už se připravuje na to následující. Českou tenistku Petru Kvitovou sice ještě trochu trápí zadní stehenní sval, ale na náladě jí přidává téměř domácí prostředí, které na jihovýchodě Londýna našla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová přešla do 2. kola Wimbledonu přes krajanku Andreu Hlaváčkovou

Petra Kvitová přešla do 2. kola Wimbledonu přes krajanku Andreu Hlaváčkovou | Zdroj: Reuters

„Ze všech turnajů se tady cítím nejpříjemněji. Bydlíme v baráku, atmosféra je hrozně příjemná a tráva je mým nejoblíbenějším povrchem,“ prozradila Kvitová, která se do Londýna vždy těší.

Pochvaluje si zejména přítomnost tří „chlapů v chalupě“, tedy trenéra Davida Kotyzy, psychologa Michala Šafáře a servismana Richarda Šodka. K nim na začátku turnaje přibyla ještě zahraniční manažerka české tenistky Katie Spellmanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou mluvil Jaroslav Plašil

„Už tam nejsem jediná ženská, chlapi pořád pouští nějakou muziku, je tam sranda. Nikde jinde takový barák nemáme. Do Wimbledonu si dojdeme pěšky, je to hrozně příjemné. Tohle jsou drobné detaily, které by mi mohly pomoct,“ věří Kvitová.

Česká jednička ve zmíněném domku nedaleko wimbledonského areálu bydlí už třetím rokem a možná i díky tomu ze sebe pokaždé dostává na kurtu to nejlepší. Ale na tamní zahradě se nezdokonaluje pouze v tenise.

Trenér Kotyza věří, že Kvitová může ve Wimbledonu znovu uspět

Číst článek

„Počítáme, kolik uděláme hlaviček. Zatím držíme s Davidem (Kotyzou) rekord 17 hlaviček s fotbalovým míčem. Občas nějaká hra proběhne, ale třeba karty se nehrály,“ prozrazuje Kvitová, která je ale ve Wimbledonu pochopitelně hlavně kvůli tenisu.

V době, kdy šetří svůj stehenní sval, alespoň v domácím prostředí piluje některé údery. „Když jsem nemohla pořádně trénovat, tak jsme na zahradě hráli volejbal. Zahrada je hodně vytížená,“ uzavřela česká tenistka.

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme