Pro české tenisty byl vstup do Wimbledonu rekordně úspěšný

Tak úspěšný úvod grandslamového turnaje fanoušci čeští nepamatují. V součtu s prvním dnem prošlo do druhého kola Wimbledonu dvanáct českých tenistů ze čtrnácti, což dělá Česko průběžně nejúspěšnější zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek je ve Wimbledonu jedním z úspěšných českých tenistů | Zdroj: Reuters

Čeština je teď na dvorcích All England Clubu hodně rozšířeným jazykem. Povzbudivé "pojď" nebo "jo", si může ve své rodné řeči zakřičet zhruba 10 procent účastníků druhého kola dvouher.

Přehrát

00:00 / 00:00

Úvod Wimbledonu je pro české tenisty nebývale úspěšný

Česko má spolu se Spojenými státy nejvíce postupujících z úvodních zápasů - 12, ale zatímco Američanů šlo do hlavní soutěže 23, Čechů "jen" 14, takže jsou v této statistice nepoměrně úspěšnější.

„Myslím, že co se týče historie, tak je to za poslední roky nejúspěšnější turnaj. V posledních letech tolik hráčů nepostoupilo, takže super a uvidíme, jak to teď půjde v dalších kolech,“ říká Jiří Veselý, který na postup potřeboval nejkratší dobu, protože mu soupeř utkání kvůli zranění vzdal.

Kristýna Plíšková chtěla rozbít telefon

Skvělé české vystoupení v prvním kole nemohlo být o moc lepší. V jednom případě šlo o derby dvou krajanek. Druhou poraženou je pak Kristýna Plíšková, která mohla být klidně také na straně vítězů. Jenže to by musela využít aspoň jeden ze svých dvou mečbolů při svém podání v utkání se Švedovovou z Kazachstánu.

„Chtěla jsem rozbít telefon, ještě když mi přišly ty gratulace. No nic, musím na to zapomenout. Život jde dál, ale je to těžké."

Čeština je ve světě jen málo rozšířeným jazykem, ale v tenisovém světě to tak úplně neplatí, tedy zatím. Druhé kolo už je ve srovnání s tím prvním nepoměrně složitější, a na české hráče číhají TOP favorité. Třeba na Lukáše Rosola zítra Španěl Rafael Nadal a na Radka Štěpánka už dnes Srb Novak Djoković.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme