Zmizelé malajsijské letadlo v době pádu řídil zřejmě autopilot, uvedli vyšetřovatelé

Hledání zmizelého malajsijského letadla se přesouvá do nové oblasti. Pátrací tým teď zamíří 1800 kilometrů na západ od australského pobřeží. Experti o tom rozhodli na základě čerstvých analýz a satelitních údajů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mapa nového pátrání po pohřešovaném letadle Malaysia Airlines letu 370 v jižním Indickém oceánu | Zdroj: ČTK

„Je velice pravděpodobné, že letadlo v posledních chvílích naváděl autopilot. Jinak by neletělo po trase, kterou ukazovaly satelity,“ řekl v Canbeře australský ministr dopravy Warren Truss.

Australské úřady také oznámily, že po analýze posledních satelitních údajů se další pátrání přesune víc na jih od poslední prohledané oblasti ve vzdálené části Indického oceánu.

„Nově prohledávaná oblast je nedaleko od místa, kde letadlo naposledy komunikovalo se satelitním příjmem,“ dodal Truss.

Další fáze pátrání po letadle má začít v srpnu a může trvat rok, pokrývá asi 60 tisíc čtverečních kilometrů. Bude to stát téměř 60 milionů dolarů nebo více. Hledání je už nyní nejdražší v historii letectví.

V případu zmizelého Boeingu je jedním z hlavních podezřelých kapitán Zaharie Shah. Podle vyšetřovatelů si na dobu po letu nic neplánoval a potýkal se také s osobními problémy.

Letadlo, které pilotoval, zmizelo 8. března při cestě z malajsijské metropole Kuala Lumpur do Pekingu. Na jeho palubě bylo 239 lidí.

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme