V Říčanech začnou opravovat lesní cesty, které před rokem zničily povodně

Říčany v Praze-východ během léta opraví lesní cesty, které poničily loňské červnové povodně. Získaly na to dotaci z Programu rozvoje venkova Státního zemědělského intervenčního fondu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřiště vyklízejí dělníci | Foto: Pavel Pavlas

Voda z Rokytky a Říčanského potoka loni vymlela v cestách hluboké rýhy, podmáčela půdu v lese a na některých místech podél toku Rokytky utrhla břeh koryta. Lesní cesty sice nejsou nepřístupné, ale pěším, cyklistům i technice se po nich špatně chodí a projíždí.

Nejhorší je asi utržený břeh Rokytky u Starého koupadla. Povodně způsobily škody za více než 1,5 milionu korun. Loni na podzim proto radnice požádala o dotaci, kterou v květnu získala ve výši škod.

S opravami cest se má začít co nejdřív, počítá se s tím, že potrvají do října. Celkově se opravy týkají skoro čtyř a půl kilometru cest. Některé budou kompletně opravené, jiné jen částečně. Návštěvníci lesa se tak budou muset připravit na omezení v místech, kde bude pracovat technika.

V nejhorším stavu je cesta od Olivovny k Tehovu, kterou tekla veškerá voda z tehovských polí. Součástí oprav této cesty bude i řešení odvodnění a obnovení škarpy a také vyplaveného propustku.

Kompletní opravy se dočká i stržená cesta podél Rokytky, kde město zpevní břeh lomovým kamenem a utrženou cestu dosype. U Starého koupadla, kde se utrhl břeh koryta a cesta je zúžená na minimum, plánuje město její rozšíření včetně odvodnění zamokřených částí.

Říčany chtějí také vylepšit stav cesty od Olivovy léčebny k hájence, která patří mezi nejdůležitější lesní cesty i z hlediska lesního hospodářství.

A.Rokosová, Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme