Vraždu libyjské aktivistky Bugajgísové odsuzují EU i Spojené státy

Spojené státy i Evropská unie odsuzují vraždu libyjské politické aktivistky Salvy Bugajgísové. Neznámí útočníci zabili právničku v jejím bytě v Benghází krátce poté, co odvolila ve středečních parlamentních volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bugajgísovou zavraždili v Benghází krátce poté, co odvolila ve středečních parlamentních volbách (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Bugajgísová kritizovala ozbrojené milice a jejich propojení s některými libyjskými politiky. Pro podobné postoje se v posledních měsících stali terčem útoků mnozí další libyjští politici, novináři a aktivisté.

"Sdílíme s rodinou Salvy Bugajgísové a všemi Libyjci smutek. Byla to statečná žena a skutečný libyjský vlastenec. Odsuzujeme nesmyslnou a brutální vraždu této lidskoprávní aktivistky," prohlásila mluvčí amerického ministerstva zahraničí Marie Harfová.

Násilnou smrt Bugajgísové odsoudila také libyjská ústavodárná rada, vzešlá z únorových voleb.

Salva Bugajgísová působila jako obhájce politických vězňů za Kaddáfího režimu a v únoru 2011 stála v prvních řadách protestů proti svrženému diktátorovi.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme