EMS vlastnící práva na Opencard žaluje Prahu i DPP. Chce zaplatit dluh asi 70 milionů

Společnost eMoneyServices (EMS), která vlastní práva na kartu Opencard, podala žalobu na hlavní město Prahu. Jejím prostřednictvím se dožaduje zaplacení dluhu zhruba 40 milionů korun. Druhá žaloba míří na pražský dopravní podnik (DPP) kvůli nesplaceným dluhům ve výši více než 30 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Žaloba byla podána, žádné další informace poskytovat nebudeme,“ potvrdila ČTK mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

Praha již v červnu vyčlenila na nákup 50 tisíc nových licencí a zaplacení dluhu za 250 tisíc karet 27 milionů korun. Záměr schválili radní a nyní musí být podle zákona umístěn na úřední desce.

Podle informací ČTK se chce prostřednictvím žaloby EMS na Praze domoci zaplacení dluhu ve výši 40,2 milionu korun. Jde o dluh za licence na karty, které již Praha odebrala a používá.

Další žaloba se pak týká dopravního podniku. Podle dříve zveřejněných informací EMS požaduje zaplacení více než 30 milionů korun za užívání licencí a rovněž bezdůvodné obohacení. Praha i DPP dluhy uznávají, neoprávněné obohacení však odmítly.

Společnost EMS již v minulosti zaslala Praze i dopravnímu podniku předžalobní upomínky, v nichž se zaplacení dluhu domáhala. Podání žaloby nyní nechce nijak komentovat. "Nebudeme naše právní kroky komentovat," řekl ČTK mluvčí firmy Martin Opatrný.

Pražský magistrát a vlastník autorských práv eMoney Services vedou už několik týdnů ostré debaty ohledně dalšího fungování Opencard.

Vedení města se pokouší práva k systému koupit a provozovat ho sama. Na podmínkách případného obchodu ale obě strany shodu zatím najít nedokázaly.

Projekt, který dosud stál 1,35 miliardy korun, pochází z éry občanskodemokratického primátora Pavla Béma. Opencard si vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících.

Kauza opencard | Foto: Český rozhlas

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme