Pětiletý trest dostal muž, kvůli kterému zemřela žena při zřícení domu v Předlicích

Za krádeže kovů a usmrcení z nedbalosti odsoudil ústecký Okresní soud Kolomana Mikera na pět let do vězení. Při krádeži traverz ze zničeného domu v Předlicích zemřela po pádu stropu žena, další byla vážně zraněná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okresní soud v Ústí nad Labem poslal 25. června na pět let do vězení Slováka Kolomana Mikera (vpravo) za to, že předloni v Předlicích způsobil krádeží kovů smrt mladé ženy a těžké zranění své matky | Zdroj: ČTK

Soudce Martin Šámal rozdělil jeho činy na dvě skupiny, část spáchal před předchozím odsouzením za jiné krádeže a část poté, co byl propuštěn na podmínku.

Soud se nejprve zabýval krádeží kabelů a usmrcením z nedbalosti v roce 2012. Pak byl Miker za jiné krádeže odsouzen na rok a půl a po necelých deseti měsících byl propuštěn na podmínku.

Za další krádeže okapů a telefonních kabelů se Mikerovi podmínka změnila na tříletý trest a dostal další dva roky.

Celkově mohl dostat až dvanáctiletý trest vězení. Soudce toho ale nakonec nevyužil. Nižší trest Miker dostal i přesto, že už byl za krádeže čtyřikrát odsouzený.

„U něj opravdu je na místě uložit trest spíš v horní polovině zákonné trestní sazby,“ řekl sice soudce Šámal.

„Ovšem nelze odhlédnout od toho, že významně přispěl k odhalení své trestné činnosti. On se ke všemu přiznal,“ dodal.

Rozsudek je pravomocný

S trestem souhlasil státní zástupce i obžalovaný. Příbuzné zemřelé ženy odkázal soudce s nárokem na odškodnění na občanskoprávní spor.

Podle soudce Šámala lidé, kteří požadovali odškodnění ve svém nároku na nemajetkovou újmu neprokázali, že jsou její příbuzní a soudce by musel předvolat dalších šest nebo sedm lidí, kteří by to dosvědčili.

Mikerův komplic bude souzen samostatně, teď je ve vězení za jiné skutky.

Odsouzený Miker v září roku 2012 kradl spolu s komplicem kovové části ve vybydleném domě. Když odstranili traverzy, strop domu se propadl.

V neobyvatelném domě načerno bydlela matka odsouzeného muže se svou kamarádkou. Sutiny zasypaly jednu z žen, která byla vážně zraněná. Druhá pětadvacetiletá žena zemřela. Muž se hájil tím, že nevěděl, že tam jsou. Soudce ale nepřesvědčil.

Hasiči se snaží dostat do domu v Ústí nad Labem-Předlicích, kde se zřítil strop | Foto: Hasičský záchranný sbor Úst. kraje

Gabriela Hauptvogelová, van Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme