Egyptský soud pustil z vazby reportéra Al-Džazíry. Po 150 dnech hladovky

Egyptský soud propustil reportéra televize Al-Džazíra Abdalláha Šámího. Ve vazbě strávil deset měsíců. Úřady ho přitom z ničeho oficiálně neobvinily. Šámí držel posledních pět měsíců proti tomuto postupu protestní hladovku. Jeho zdravotní stav se dramaticky zhoršoval. Právě kvůli jeho zdraví rozhodl generální prokurátor o jeho propuštění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptský soud pustil z vazby reportéra televize Al-Džazíra Abdalláha Šámího | Zdroj: Reuters

„Zvítězil jsem a zvítězili všichni, kdo bojují za svobodu, ať už jsou to novináři či kdokoliv, kdo dělá poctivě svou práci.“

„Po své zkušenosti z vězení jsem teď mnohem odhodlanější pokračovat v tomto boji,“ řekl po propuštění Abdalláh Šámí svým příznivcům a novinářům.

Šámího zatkla policie loni 14. srpna, když natáčel násilné rozhánění islamistických protestních táborů. O život tehdy přišlo během několika hodin přes 600 lidí.

Spolu se Šámím propustil prokurátor dalších 12 zadržovaných. S trojicí jiných novinářů, tentokrát anglického vysílání Al-Džazíry, ale nadále pokračuje soudní proces.

Štěpán Macháček, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme