Karlovy Vary nežijí jen filmem, ale i módou

Karlovy Vary žijí filmových festivalem. Počáteční dění se sice točilo kolem hlavní hvězdy letošní přehlídky - amerického herce a režiséra Mela Gibsona – živo je dnes ale všude kolem. A nesouvisí jen s filmem. V ulicích mohou návštěvníci například narazit na fashion market českých designerů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

49. Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary | Foto: Filip Jandourek

Mezinárodní filmový festival v červenci. To jsou úplně jiné Karlovy Vary, než jsme během zbylého roku zvyklí. Ulice jsou plné korzujících baťůžkářů, návštěvníků, pořadatelů doprovodných akcí a českých celebrit. A kdo má štěstí, může spatřit i světovou hvězdu.

„Jsem tu poprvé. Přijela jsem za známou a také na festival. Přilákal mě sem samozřejmě Mel Gibson. Kdo jiný? Je sexy, má krásné oči a je hvězda, “ raduje se z výletu Slovenka Lucia.

Držitel mnoha filmových cen a dnes už i Křišťálového glóbu, potěšil pozdravem v letním kině nejenom ji, ale i tři tisíce diváků.

Přehrát

00:00 / 00:00

V ulicích Karlových Varů natáčela redaktorka Pavla Sofilkaničová

Karlovarský festival to je především film. Město ale nabízí i jiná lákadla. Už patnáct let je tradičním návštěvníkem třeba Milan Lipovský z Lokte na Sokolovsku:

„Každý rok je tu výborná atmosféra. Kromě party, dobrých filmů se tu rád setkám s lidmi z celé republiky. Pro mě jsou nejlepší filmy z oblasti variety, ale tam se dá těžko dostat. Byli jsme například na belgickém filmu Violet. Je to výborný film o chlapci, který je svědkem smrti svého kamaráda. Je tam zobrazeno, jaké má pocity. Jak je to z evropského prostředí, tak se tomu člověk dokáže nejlépe přiblížit než třeba filmům z Indie, Jižní Koreje. Neříkám, že jsou špatné, ale je nám to blíž.“

Modelky a modelové

Tradičně město ožije celou řadou doprovodných akcí. V centru můžete třeba narazit na tým internetového módního a modelingového portálu, který tu pořádá zajímavou soutěž.

„Chodíme po Karlových Varech a vybíráme zajímavě vypadající lidi, které fotíme do soutěže. Každý den losujeme jednoho, z finalistů pak vybereme superfinalistu, kterého bude mít možnost nastylovat módní editorial od českých designerů. Zatím jsme našli deset výborně oblečených lidí, takže doufáme, že se to zlepší v průběhu následujících dnů,“ říká k soutěži pořadatel Daniel Chodusov.

Taška z automobilových pásů

V tu chvíli se ale otáčí a míří se podívat do nedalekého fashion marketu českých designerů, kde je na co se dívat. Třeba na tašky a jiné věci, které z bezpečnostních automobilových pásů vyrábí Tereza Cieslarová z Chrudimi na Pardubicku:

„Kamarád má vrakoviště a díky tomu jsem přišla na to, že ne všechno se dá zrecyklovat. Dozvěděla jsem se, že pásy nejdou, tak jsem si vzala první kusy domů a udělala jsem si tašku. Okolí se líbila a tak jsem jich udělala hned víc.“

Originální náušnice si z přehlídky českých designerů odnesla Tereza: „Všechno je originální. Vím, že když si něco koupím, že si to nemůžu koupit nikde jinde.“

Lázeňská metropole a její pouliční dění během festivalu je platformou pro cokoli, co si umí najít cílového adresáta. Třeba právě v módě.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme