V Brazílii zatkli strůjce milionového podvodu s lístky na MS

Při vyšetřování ilegálního obchodu se vstupenkami na mistrovství světa zadržela policie v Riu de Janeiro Raye Whelana, ředitele švýcarské společnosti Match Services, která je partnerem FIFA. Pro akce Mezinárodní fotbalové federace zařizuje distribuci lístků, ubytování a technologickou podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Brazílii není tabu mluvit o původu či barvě pleti. To se za rasismus nepovažuje. Veřejné projevy diskriminace se netolerují. Ale ve společnosti stále přetrvává | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Whelan údajně prodával lístky určené sponzorům nebo neziskovým organizacím. Celkový výdělek dosahuje podle vyšetřovatelů v přepočtu kolem dvou miliard korun. Zadržen byl přímo v hotelu na pláži Copacabana, kde jsou ubytováni funkcionáři FIFA.

Policie už v souvislosti s ilegálním prodejem lístků zatkla 11 lidí. K odhalení zdroje vstupenek jí pomohlo na 900 telefonních odposlechů. Nelegální byznys prý skupina provozovala již na čtvrtém světovém šampionátu.

Gang podle policie vedl Alžířan Lamine Fofana, který měl volný přístup do systému mezinárodní federace FIFA, zřejmě právě přes Whelana. K němu přivedly policisty výpisy z mobilního telefonu poté, co v pondělí FIFA vyšetřovatelům předala seznam čísel všech svých pracovníků.

Firma Match, která je spojená se synovcem prezidenta FIFA Seppa Blattera, mezitím zrušila platnost lístků prodaných podezřelým firmám.

ČTK, David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme