Na Česko se valí bouřky. Meteorologové varují před koupáním a výlety do přírody

Meteorologové varují před silnými bouřkami, které do Česka dorazí z Německa. Bouřky se začnou objevovat v odpoledních hodinách na severozápadě a západě Čech, později také na Českomoravské vrchovině. Během večera a noci se navíc rozšíří i do ostatních oblastí Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka | Foto: Fotobanka stock.xchng, Dimitri Castrique

Lidé by si neměli plánovat výlety a během bouřky raději zůstat doma.

„Pokud už vás zastihne bouřka venku, snažte se co nejrychleji si najít bezpečný úkryt. Během bouřky nezůstávejte na kopcích, na holých pláních a nebezpečí také hrozí při koupání,“ doporučuje mluvčí hasičů Nicole Zaoralová.

Studená fronta, která bouřky přinese, přichází z Německa, kde v důsledku bouřek zemřelo nejméně šest lidí. Bouřka s prudkým deštěm a silný větrem udeřila na Severní Porýní-Vestfálsko po třídenních vedrech.

Vlna veder sužuje nejvíce nemocné a seniory

Číst článek

Letiště v Düsseldorfu muselo kvůli ní přerušit provoz zhruba na hodinu. Poryvy větru tam dosahovaly rychlosti až 150 kilometrů za hodinu. Přerušena byla i železniční doprava a na dálnicích se ve špičce tvořily až třicetikilometrové kolony. Meteorologové pojmenovali bouři Ela a zřejmě to byla nejhorší bouře od řádění orkánu Kyrill v roce 2007.

„Řádění živlů na nás udeřilo vší silou. Škody se pohybují v řádu desítek milionů eur. Doprava je výrazně omezena, ať už na dálnicích, na železnici nebo v případě městské hromadné dopravy,“ shrnuje ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralf Jäger.

Meteorologové ale ujišťují, že v Česku budou bouřky slabší, protože je nebude doprovázet tak silný vítr.

Výstraha platí až do čtvrtečního rána.

Výstraha před bouřkami | Foto: Český rozhlas

Silvie Třeslínová, Štěpán Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme