USA 0:1 Česko

Další omezení na D1: Pracovat se začalo mezi Prahou a Průhonicemi

Stavbou mobilních svodidel dnes začalo několikaměsíční omezení dopravy na prvních kilometrech dálnice D1 u Prahy, od čtvrtka pak silničáři začnou opravovat dálnici od Jižního Města až po Průhonice. Na dálnici, po níž u Prahy denně projede až 100 tisíc aut, se řidiči na čas vrátí o patnáct let zpátky, ve zmíněném úseku se totiž bude jezdit jen dvěma pruhy. Práce potrvají do října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dálnici D1 ve směru na Prahu v úseku Hořice - Loket začala dnes pokládka mobilních svodidel | Foto: Věra Hájková

„Bude se opravovat levý pás dálnice D1, zhruba mezi kilometry 1,2 až 5,3. Zatím je oprava rozdělená zhruba do čtyř etap,“ popsal Jan Skovajsa z ministerstva dopravy.

Po celou dobu opravy, tedy až do konce října, zbudou řidičům jen dva pruhy v každém směru, navíc ten levý jen pro auta užší než 220 centimetrů – do tohoto limitu se nevejde třeba v Česku poměrně oblíbený Volkswagen Touareg.

Přehrát

00:00 / 00:00

Začala čtyřměsíční oprava D1 u Prahy. Jak moc to řidičům komplikuje cestu, zjišťoval redaktor Petr Jansa.

Příjemnější zprávou pro řidiče je, že se po dobu omezení bude moci alespoň v jednom směru jezdit rychleji než obvyklou osmdesátkou.

„Ve směru na Brno – díky tomu, že budou použita dočasná svodidla a také díky tomu, že nebudou zúženy šířky jízdních pruhů – je možné využít rychlost 100 kilometrů v hodině, a to po dohodě jak s Policií ČR, tak s ministerstvem vnitra,“ dodal Skovajsa.

I tak bude tento úsek v období návratu z dovolených zřejmě jedním z nejkomplikovanějších v České republice.

„Dnes ráno jsem úsek mezi pražským Chodovem a Modleticemi projel pětkrát a pokaždé bylo zdržení zhruba 5 minut a to jen samotnou pomalou jízdou. Odpoledne ale kolona začala narůstat a kamiony stály v pravém pruhu až na Roztyly. Podobně to bylo s osobními auty. Nejhorší situaci lze očekávat mezi čtvrtou až šestou hodinou,“ popsal reportér Petr Jansa.

Opravdové omezení, které bude trvat až do poloviny října, začne ale až ve čtvrtek. „Dnes a zítra postaví silničáři mobilní svodidla ve směru z Prahy až na 6. kilometr. Ve čtvrtek dojde k převedení provozu a bude se jezdit 2+2 jízdní pruhy na Brno i na Prahu,“ upozornil Jansa.

Petr Jansa, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme