Bratři Březinovi znovu stanuli před soudem kvůli ukrytému lihu

V Olomouci pokračuje soud s údajným lihovým bossem Radkem Březinou. Podle obžaloby měl společně se svým bratrem Tomášem skrývat na třech místech republiky nezdaněný líh. Žalobci tvrdí, že tím připravili stát téměř o půl miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoučtí celníci objevili při rozsáhlých kontrolách kvůli otravám metylalkoholem v jedné z provozoven v Olomouci 113 lahví lihovin bez kolku | Zdroj: ČTK

Na rozdíl od posledního květnového jednání přivezla eskorta do budovy Krajského soudu v Olomouci pouze údajného šéfa takzvané lihové mafie Radka Březinu.

Jeho bratr Tomáš Březina je totiž z vazby venku na patnáctimilionovou kauci, a přišel tak dnes v obleku a bez pout.

Soud, který potrvá až do pátku, se zabývá nelegálním lihem ze tří skladů - v Olomouci, Stojčíně na Pelhřimovsku a ve Valašském Meziříčí. Vypovídat by mělo téměř dvacet svědků.

Společně s bratry Březinovými se v kauze zodpovídá Tomáš Pantlík, který podle obžaloby Radku Březinovi pomáhal v olomouckém případu a později se pokusil zamést před policií stopy.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme