Někteří hoteliéři v Rakousku sází na motorkáře, do Korutan jezdí i Češi

Rakouskou přírodu lze užívat různě. Někteří na alpské panorama nejradši koukají zpoza volantu nebo řídítek. Jedním z oblíbených cílů motorkářů je silnice vedoucí přes pohoří Nockberge v Korutanech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U silnice jsou hotely a boudy zaměřené výhradně na motorkáře | Foto: Vojtěch Berger

„Pochopili jsme, že s obyčejným hotelem se neuživíme, konkurence je příliš velká, tak jsme vsadili všechno na jednu kartu - na motorkáře,“ říká Friedl Kohlweiss, statný majitel jednoho z prvních stoprocentně motorkářských hotelů v Rakousku.

Hotel stojí nedaleko jezera Ossiacher See, asi 50 kilometrů od silnice Nockalmstrasse, která se klikatí pohořím Nockberge. Nabízí desítky zatáček a nekonečné výhledy na krásné zelené hory.

„Silnice vznikla až před 35 lety, předtím to byla obyčejná lesní cesta přes hory. Ale místní pak pochopili, že na motorkářích se dá slušně vydělávat. Silnice se rozšířila a začalo se tu platit mýtné,“ usmívá se René, šéf horské boudy, která stojí přibližně o 1 500 metrů výš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rakouskem projíždí zpravodaj ČRo Vojtěch Berger

Motorkářské hotely jsou připraveny i na nepřízeň počasí „Na zmoklé hosty, nekoukáme skrz prsty, ale srdečně je přivítáme a nabídneme jim naši speciální sušárnu na oblečení a samozřejmě garáž pro motorku,“ vysvětluje Friedl, sám vášnivý motorkář, který svoje hosty vozí po panoramatických silnicích po celém kraji.

V jeho hotelu je k dostání taky zlevněný pas pro průjezd všech čtyř hlavních vysokohorských silnic v okolí. Korutany jsou pro motorkáře ideálním výchozím bodem i do sousedního Slovinska. K Friedlovi do hotelu se pravidelně vracejí také čeští hosté.


Zvětšit mapu

Vojtěch Berger, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme