Podvodnice vylákala z lidí na severu Čech 116 milionů, hrozí jí desetileté vězení

Vidina rychlého a snadného zisku se nevyplatila 17 lidem ze severu Čech. 58letá žena ze Sokolovska z nich podle policie vylákala za čtyři roky 116 milionů korun. Slibovala jim výhodné úroky. Podle policie je možné, že podvedených lidí bude víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatčení (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Žena slibovala lidem vysoké úroky – 10 až 20 procent. Lidé jí svěřovali různé částky od sta tisíc, v některých případech i deset milionů. Na tento obchod ale neměli smlouvu, jen směnku.

I když nedostávali peníze, na policii se podle Františka Horáčka z krajské hospodářské kriminálky neobrátili. „Policie na to přišla zčásti vlastním šetřením a samozřejmě ve spolupráci s Finančním analytickým útvarem Ministerstva financí. Opravdu je zajímavé, že nebylo podáno trestní oznámení během celé té doby,“ říká.

Podle něj to svědčí o tom, že pachatelka byla nejen schopná peníze z lidí vylákat, ale zároveň je přesvědčit o tom, že jakoukoli akci proti ní udělají, tak jim může uškodit a zabránit tomu, aby jim byly finanční prostředky vyplaceny.

„Toto nám tvrdí všichni poškození. Někteří říkají, že se pak i báli zavolat a říct si o své peníze, protože dá se říct agresivním chováním je odrazovala i od toho, aby si o svoje finanční prostředky řekli,“ vysvětluje kriminalista.

58tiletá žena peníze na účtech neměla. Policisté u ní doma našli 25 tisíc a investiční diamant za skoro půl milionu. Peníze zčásti použila na vyplacení věřitelů, většinu ale utratila. Například za luxusní dovolené po celém světě.

Ženě hrozí až 10 let za mřížemi.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme