Petra Kvitová a Novak Djoković zářili na wimbledonském plese šampionů

Novak Djoković a Petra Kvitová ovládli tenisový Wimbledon. Prvně jmenovaný Srb vyhrál mužskou dvouhru, Češka zase ženský singl. Oba se na závěr svého úspěšného pobytu v Londýně sešli na slavnostním bále šampionů, tak jako v roce 2011.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová se účastnila wimbledonského plesu vítězů. Na snímku se raduje z druhého vítězství turnaje | Zdroj: Reuters

„Dlouhý, pozdní čas – takže ne úplně dobré pro mě, protože se zase nevyspím,“ říká s úsměvem Petra Kvitová.

„Ale bylo to krásné. Je to tradice, která prostě patří k Wimbledonu. A Wimbledon je sám o sobě tradicí. A myslím, že je to krásné. Má to jako jediný turnaj a je to super,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou nejen o plese pro vítěze mluvil Jaroslav Plašil

Na první pohled je všechno tak jako před třemi lety. Novak Djoković se mezi zářivými světly a slavnostně vyparáděnými šampiony prochází jako světová jednička, česká tenistka jako hráčka, která se předním příčkám přibližuje.

Přesto, je toho dost nového v kariéře obou tenistů, kteří se teď v Ell Engalnd Clubu zaradovali ze svého druhého wimbledonského titulu.

Nelehká cesta k triumfu

Novak Djoković ovládl grandslam i pod koučem Borisem Beckerem, což se předtím dvakrát nepovedlo, v roli muže, který se připravuje na svou roli otce.

Novak Djokovič vyhrál podruhé v kariéře Wimbledon | Foto: ČTK/AP

Petra Kvitová zase vyspěla jako hráčka. A ke svému čerstvému titulu došla po mnohem trnitější cestě než k tomu předchozímu v roce 2011.

„Byla spousta nahoru a dolů po ročníku 2011, kdy jsem strašně vyletěla a potom to pro mě hrozně bylo těžké se s tím nějak vyrovnat,“ svěřuje se Petra Kvitová.

„Nehrála jsem chvílemi moc dobře. Měla jsem různé problémy nejenom na kurtu, ale i mimo kurt. A myslím, že by to ze mě mohlo trošku spadnout a mohlo by to být zase lepší.“

„A všechno takovéto to velké, co jsem zažívala v roce 2011, už tak velké momentálně nebude. Už přeci jen jsem na to trochu navyklá. Doufám, že jsem se z toho poučila a že to bude lepší,“ věří Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme