Obnova děčínského sídliště finišuje. Včetně oprav po nekvalitní práci

Za dva týdny by stavební firma měla dokončit opravy sídliště na Starém městě v Děčíně. Obnovu, která stála 43 milionů korun, provázely problémy s nekvalitní prací. To se sice podle města zlepšilo, některé nedostatky jsou však i krátce před dokončením stále patrné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní komplikace v Děčíně kvůli opravám vodovodů a kanalizace | Foto: Iva Zítková

Obyvatel děčínského Starého města Oto Mašata nadává prý na opravu sídliště nejvíc při parkování a za deště – kanály v nově opravených silnicích totiž vodu nepobírají. Chyb však najde laik pouhým okem víc.

„Třeba tady je přechod pro nevidomé. Pokud se ten nebohý nevidomý vydá z bodu A do bodu B, tak skočí v bodě C, případně mrtev, protože ho něco přejede, protože to spolu naprosto nekoresponduje,“ ukazuje Mašata na jednu z bizarností.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémech s opravou děčínského sídliště natáčela redaktorka Iva Zítková

Že nejde o vtip nebo běžné nepřesnosti poznal při čtyřech prohlídkách stavby i primátor města František Pelant (ČSSD).

„Ty první dvě byly katastrofické,“ poznamenává Pelant. Další dvě už prý byly lepší – i díky opatřením proti firmě, která práce prováděla.

Firma dostala od magistrátu pokutu ve výši téměř dvou milionů korun. Jednak za chyby, ale i za průtahy při předávání stavby. „Mohu teď konstatovat, že se situace hodně zlepšila,“ dodává primátor.

Stavbyvedoucí firmy Insky Luděk Šulc mimo mikrofon špatně odvedenou práci, kterou na začátku firma předala, připustil. Mohli za ni podle něj především nekvalifikovaní řemeslníci. Teď už se prý práce na sídlišti dokončují.

Obnova sídliště přijde na 43 milionů korun. Počítá s opravou silnic, chodníků, výsadbou zeleně a novými hřišti, lavičkami či koši. Obyvatelé by se také měli dočkat nového veřejného osvětlení či bezpečnějších přechodů.

Stavba by měla být předána 18. července.

Iva Zítková, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme