Rivality Jihoameričanů využili Němci. Vyhrát na Maracaná je sen, křepčí fanoušci

Pohár pro mistry světa ve fotbale si z Brazílie odváží Německo. Ve finále porazilo Argentinu gólem Maria Götzeho v prodloužení. Přitom ze začátku šampionátu se zdálo, že se změní na latinskoamerický turnaj, protože řada favoritů z Evropy skončila už ve skupině. Nakonec ale přeci jen kraloval tým ze starého kontinentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Německa oslavovali společně s fotbalisty zisk čtvrtého titulu mistra světa | Zdroj: ČTK

Argentinci proti Němcům. Ale jen papírově. Spousta německých fanoušků byla falešná, šlo totiž o přestrojené Brazilce, kteří překousli porážku od Německa a oblékli zbroj proti Argentině.

„Nevydrželi by, kdybychom si od nich odvezli titul,“ říká Diego. Vědí to i ostatní Argentinci a domácí Brazilce celou dobu provokovali písní o tom, kdo měl na šampionátu navrch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před stadionem Maracaná po finále natáčel David Koubek

A zpívali ji nejen na sambodromu, kde někteří fanoušci přespávali, ale i na pláži a samozřejmě na stadionu.

Jenže když se dva perou, třetí se směje. A Němci se nesmáli jen na konec, usmívali se celou dobu. Nejásali předem a nesmáli se ostatním. Hráči dokonce po semifinále utěšovali brazilské kolegy, které zostudili sedmi góly. A možná se jim to oplatilo.

I proto si mohli němečtí fanoušci po finále před stadionem pořádně zakřičet. „Jsme šťastní. Vyhrát na Maracaná, to je sen! Vyhráli jsme těsně, ale zvládli jsme to,“ radují se příznivci. „Stadion stadionů, po 24 letech a dnes je ten moment. Je to senzace. A Brazilci fandí s námi,“ dodávají.

Předsudek Jihoameričanů, že Němci jsou studení a neumějí slavit, v Riu padl. Ale další zažitá představa, tedy že Němci rádi šetří, platí dál. Tu radost si totiž celou dobu střádali pěkně na konec.

David Koubek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme