Cyklista Froome vítězství na Tour neobhájí, po pádu skončil už v 5. etapě

Pro obhájce loňského vítězství Chrise Froomea skončila Tour de France už v páté etapě. Britský cyklista v dešti dvakrát upadl a ze závodu odstoupil. Do páté etapy vyjel závodník týmu Sky jako sedmý muž průběžného pořadí se ztrátou dvou sekund na vedoucího Itala Vincenza Nibaliho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chris Froome během 5. etapy letošní Tour de France | Zdroj: Reuters

Dnes skončil dvakrát na zemi ještě předtím, než peloton vjel na obávané úseky s kostkami. Nejprve upadl na mokru 35 kilometrů po startu z belgického Ypres a sedřel si tentokrát pravou stranu těla.

Asi 67 kilometrů před koncem etapy, z níž pořadatelé v průběhu dne vypustili kvůli bezpečnosti dva sektory s kostkami, se Froome ocitl na asfaltu znovu. S bolestivou grimasou chvíli postával s kolem na kraji silnice, než nastoupil do týmového vozu.

TdF: Kluzkou dlažbu nejlépe zvládl Lars Boom. Nibali získal náskok

Číst článek

Před pátou etapou měl závodník stáje Sky jako sedmý muž průběžného pořadí ztrátu dvou sekund na vedoucího Itala Vincenza Nibaliho. Froome měl pád již v úterý, kdy si sedřel levý bok a narazil zápěstí.

Vizitka cyklistického etapového závodu Tour de France 2014 | Foto: ČTK

ČTK, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme