V Dolském mlýnu u Jetřichovic se uvolnilo několik kamenů. Památka je přístupná s omezením

Uvolněné kameny v objektu Dolského mlýna u Jetřichovic na Děčínsku se dnes pokusí zajistit brigádníci. Návštěvníci proto musí počítat s omezením při návštěvě této oblíbené turistické atrakce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dolský mlýn na řece Kamenici | Foto: Václav Sojka

„V prostoru černé kuchyně se uvolnilo několik kamenů nad hlavou návštěvníků, takže hrozí jejich sesunutí. Není to nijak vážné omezení, ale nabádáme ke zvýšené opatrnosti. V tuto chvíli ještě nejsme schopni říct, jestli to omezení potrvá ještě po dnešku, nebo se vše podaří zajistit během dnešního dne,“ vysvětluje mluvčí Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov.

Zřícenina původního trojkolového mlýna a pily pochází z roku 1515. Z původní stavby zůstalo dochováno pouze torzo obvodových zdí. V roce 2007 byl Dolský mlýn vyhlášen kulturní památkou.

Mlýn se několikrát objevil i ve filmech. Režisér Bořivoj Zeman tu v 50. letech natáčel Pyšnou princeznu. V roce 2008 se u Dolského mlýna objevili filmaři hned dvakrát – točili tu pohádky Ztracený princ a Peklo s princeznou.


Zvětšit mapu

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme