Za život ukrajinského vojáka zaplatíte desítkami svých, pohrozil Porošenko separatistům

Boje mezi ukrajinskou armádou a separatisty se vyostřují. Ukrajinské armádě se při postupu k Doněcku podařilo zlikvidovat téměř třetinu z nejaktivnějších stoupenců separatistů. Rebelové ale začali útočit těžkými raketami. Jedinou střelou včera zabili 20 vojáků a dalších 90 zranili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruští separatisté hlídají check-point poblíž ukrajinského Doněcku | Zdroj: Reuters

Prezident Petro Porošenko prohlásil, že za život každého ukrajinského vojáka zaplatí separatisté desítkami svých.

Ukrajina v noci obvinila Rusko, že bombardovalo dělostřelectvem její území. Vedení operace vydalo rozbor událostí na frontách v posledních deseti dnech. Podle nich armáda dobře využila příměří před dvěma týdny, kdy se jí podařilo zformovat síly, což vedlo k vyhnání separatistů ze Slavjansku, Kramatorsku a dalších několika měst na východě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na Ukrajině sleduje zvláštní zpravodaj ČRo Alexandr Tolčinský

Podařilo se zajistit týl a pravidelné dodávky zbraní. A přiblížit se také na strategické posty u největšího města oblasti – Doněcku, které je stále baštou separatistů.

Strach z ukrajinského útoku na město roste. Lidé příliš nevěří tvrzením, že vojsko město jen obklíčí a nezaútočí na něj.

Ve městě je údajně nedostatek potravin, nefungují úřady, pošty a bankomaty. Situace je velice složitá. „Dochází prý i k nucenému náboru mužů do jednotek proruských separatistů,“ doplnil zvláštní zpravodaj ČRo na Ukrajině Alexandr Tolčinský.

Alexander Tolčinský, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme