Rekonstrukce zámeckého návrší v Litomyšli skončí až za rok. Stavbaři ještě nemají hotovo

Opravu zámeckého návrší v Litomyšli dokončí město až příští rok v červnu. Stavbaři sice už předali větší část opravených budov, které stojí okolo renesančního zámku, stále ale není všechno hotové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horní brána zámeckého areálu | Foto: Tereza Brázdová

„V tuto chvíli instalujeme mobiliář do piaristického kostela, stěhují se revitalizované varhany, začátkem září se budou otevírat obálky na dodavatele přístavby piaristická koleje a ještě musíme opakovat výběrové řízení na expozice,“ uvádí Michaela Severová z litomyšlské radnice, co se ještě nestihlo.

Zámecké návrší opravuje Litomyšl už tři roky. Celá přestavba za 400 milionů korun měla už dávno skončit, radnice teď chce posunout termín dokončení na 30. června příštího roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o rekonstrukci zámeckého návrší v Litomyšli zjišťovala redaktorka Naďa Kubínková

„Věříme, že teď už to snad všechno stihneme. Máme hotovo 10 z 11 objektů a ‘měkké‘ projekty už jsou v porovnání s těmi investičními hračka,“ říká Severová.

„Není důvod k obavám, ten projekt už je v takovém stádiu, že by byla nešťastná věc ho teď zastavovat. Jak pro nás, investory a správce evropských peněz, tak pro projekt samotný,“ ubezpečuje David Sventek z ministerstva pro místní rozvoj.

Oprava zámeckého návrší v Litomyšli je teď největší investiční akci v Pardubickém kraji. Ministerstvo pro místní rozvoj ji proto pečlivě sleduje.

Podle Sventeka je na tom ale z pohledu takzvaných korekcí, kdy se musí část poskytnutých prostředků vrátit z důvodu toho, že se realizuje něco jiného, než bylo ve skutečnosti naprojektováno, zatím dobře.

Naďa Kubínková, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme