Rozsudek v kauze bratrů Březinových prý tento týden nepadne. Část svědků se omluvila

Výpověďmi svědků pokračoval u olomouckého krajského soudu případ s bratry Březinovými, kteří jsou společně s dalším mužem obžalováni v kauze skrývání nezdaněného lihu. Podle státního zástupce líh skladovali na třech místech v Česku, čímž státu vznikla škoda půl miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Údajný lihový boss Radek Březina vinu připustil. Nelegální obchody prý ale neorganizoval sám.

„Já se k tomu nějak blíže z taktických důvodů vyjadřovat nebudu. Můžu jenom říci, že chceme předvolat řadu svědků, a to z toho důvodu, aby vyplynulo na povrch přesně to, jaká konkrétní osoba měla roli v tomto celém případě,“ upřesnil jeho obhájce Filip Opatřil.

Soud se zabývá nelegálním lihem ze tří skladů – v Olomouci, Stojčíně na Pelhřimovsku a ve Valašském Meziříčí. Vypovídat by mělo téměř dvacet svědků.

Společně s bratry Březinovými se v kauze zodpovídá Tomáš Pantlík, který podle obžaloby Radku Březinovi pomáhal v olomouckém případu a později se pokusil zamést před policií stopy.

Olomoucký soud se bude kauzou zabývat do pátku. Podle předsedy senátu ale tento týden rozsudek nepadne, protože se omluvila část předvolaných svědků.

Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme