Obviněný Sarkozy sám obvinil část justice, že se zpolitizovala

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy, který je obviněn z korupce, kritizuje část francouzské justice za to, že se podle jeho slov zpolitizovala. Vyjádřil se tak v rozhovoru, který večer poskytl rozhlasové stanici Europe 1 a televizi TF1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy je přivážen k výslechu na finanční policii | Zdroj: Reuters

"V naší zemi, která je zemí lidských práv a právního státu, jsou věci, které jsou organizovány. Francouzi je mají znát a v souladu se svým svědomím a s naprostou svobodou to posoudit," uvedl bývalý šéf státu podle serveru zpravodajské televize LCI.

"Všechno, co se děje, má o mně udělat obrázek, který není pravdivý. Chci říci těm, kteří nás poslouchají nebo sledují, že jsem nikdy nezradil jejich důvěru. Nikdy jsem nejednal v rozporu se zásadami republiky a právního státu," prohlásil Sarkozy.

Svým obviněním je ‘hluboce šokován‘. Dodal, že nežádá o žádné privilegium a jestli udělal chyby, ponese všechny následky.

Sarkozy je stíhán pro korupci, úplatkářství a porušení služebního tajemství. Pokud se případ dostane před soud, exprezidentovi hrozí až deset let vězení. Justice 59letého Sarkozyho vyšetřuje na svobodě.

Obžaloba je založená na telefonních odposleších. Vyplývá z nich, že se Sarkozy snažil nelegální cestou získat informace o vyšetřování, které se týká okolností financování jeho prezidentské kampaně.

Nicolas Sarkozy | Foto: Český rozhlas

ČTK, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme