Rusko upozornilo Ukrajinu, že ostřelování jeho území může mít nevratné důsledky

Rusko stále ostřeji protestuje proti ostřelování svého území z Ukrajiny. Pravděpodobně minometný granát dnes zabil 47letého muže v doněckém okrese jihoruské rostovské oblasti. Jde o první oběť ukrajinského konfliktu na ruském území. Další dva muži byli zraněni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajina, separatisté, vojáci | Zdroj: Reuters

Rusko označilo dnešní tragický incident za další agresivní akt ze strany Ukrajiny. „Je jasné, že to nezůstane bez reakce,“ upozornil náměstek ministra zahraničí Grigorij Karasin a vyzval k okamžitému příměří a zahájení rozhovorů.

Místopředseda horní komory ruského parlamentu Jevgenij Bušmin navrhl odpovědět přesně cílenými raketovými útoky na pozice ukrajinských sil. „Tak jak to dělají civilizované země - Spojené státy, Izrael nebo Evropská unie,“ řekl.

V budově ruského ministerstva zahraničí diplomaté předali protestní nótu ukrajinskému velvyslanci a vyzvali Ukrajince, aby s těmito provokacemi okamžitě přestali.

Na Ukrajině se stále bojuje. Vypálená střela zabila člověka na ruském území

Číst článek

Ukrajinská Rada pro bezpečnost a obranu odmítla za incident převzít odpovědnost. Síly protiteroristické operace neostřelují cizí území ani obydlené čtvrti, uvedl mluvčí Rady Andrij Lysenko.

Podle jeho slov naopak existuje mnoho důkazů o tom, že za útoky stojí proruští ozbrojenci, kteří chtějí vyprovokovat ruský vojenský zásah.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme