Konflikt na Blízkém východě má první izraelskou oběť, v Gaze zemřelo 200 lidí

Už více než 200 obětí si vyžádaly izraelské útoky na Gazu, obnovené po včerejším neúspěchu egyptské výzvy k příměří. Rakety palestinského Hamásu nadále ostřelují jižní a střední Izrael a způsobily úmrtí prvního civilisty na izraelské straně. Střepina zasáhla dobrovolného hasiče u uzavřeného hraničního přechodu Erec mezi Izraelem a pásmem Gazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům vysokého politického představitele Hamásu v Gaze po útoku izraelského letectva | Zdroj: Reuters

„Raději bychom řešili celý problém diplomaticky, a také jsme se o to snažili tím, že jsme přijali egyptský návrh na uzavření příměří.“

„Hamás nám ale dal jedinou možnost, a to rozšířit a zesílit vojenskou operaci proti němu,“ prohlásil po kolapsu výzvy k zastavení bojů izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Hamás údajně vyjednává o podmínkách příměří s Izraelem. Chce otevření hranic z Gazy

Číst článek

Letectvo ráno zaútočilo na domy několika vysokých představitelů Hamásu a Islámského džihádu. Při úderu zemřeli nejméně tři lidé.

Více než 100 tisíc obyvatel dvou předměstí města Gaza dostalo od izraelské armády výzvu k evakuaci svých domů v podobě krátké textové zprávy.

Zneškodňuje rakety a dává větší pocit bezpečí. Izraelci opěvují Železnou klenbu

Číst článek

Konflikt na Blízkém východě už trvá více než týden a je zatím nejsilnější od poslední eskalace násilí v roce 2012.

Štěpán Macháček, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme