Bojovníci Hamásu údajně zadrželi v Gaze izraelského vojáka

Palestinský Hamás tvrdí, že zajal izraelského vojáka Šaula Arona. Údajně se tak stalo při včerejších pozemních bojích v Gaze. Izraelská armáda tvrzení Hamásu prošetřuje, verzi o únosu svého vojáka ale považuje za nepravděpodobnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelské tanky poblíž pásma Gazy | Zdroj: Reuters

Pokud by se palestinskému hnutí skutečně podařilo zajmout izraelské vojáky, byl by to pro něj velký triumf. Vzájemné postavení obou bojujících stran by se zásadně změnilo.

„Podporujeme vojenské křídlo Hamásu, které zajalo izraelského vojáka. Je to skvělá zpráva ve chvíli, kdy v Gaze pokračuje sionistická ofenziva. Znamená to, že naši vězni budou brzy na svobodě,“ říká jeden ze slavících obyvatel Gazy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vývoji izraelsko-palestinského konfliktu informoval zpravodaj ČRo Štěpán Macháček

Počet obětí konfliktu od zahájení pozemní 8. července ofenzivy strmě roste. Palestinců zemřelo podle agentury AFP přes 470, převážně civilistů. Na izraelské straně jsou dva mrtví civilisté a 18 vojáků.

Izraelský ministr obrany Moše Jaalon dnes prohlásil, že armáda potřebuje na dokončení své mise, to znamená likvidaci tajných tunelů, dva a až tři další dny. Je tedy šance, že by se pak ozbrojené síly Izraele mohly z Gazy stáhnout.

K tomu, aby nastalo úplné příměří, jsou ale potřeba další jednání a v tuto chvíli se žádné takové rozhovory mezi oběma stranami nerýsují.

Štěpán Macháček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme